KONST / Litografier / Serigrafier 11709155
*
nr 1170 9155
Kévork Zabounian
(f. 1933), Sverige
Serigrafier, 2 st, EA 10 & 16-upplaga, Lösa blad, bladets mått: 72x54 & 77x57
Kévork Zabounian, amenisk-svensk bildkonstnär född 1933.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 mars 2018
kl 18:00:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/3 20:50:42
1
100 kr
17/3 16:37:23
2
350 kr
18/3 21:23:53
3
800 kr
18/3 21:51:19
2
900 kr
19/3 17:47:44
3
1.200 kr
19/3 17:50:08
2
Vinnande bud
19/3 17:50:37
2
justering av budtak
- Tema
19 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Kévork Zabounian
Kévork Zabounian, amenisk-svensk bildkonstnär född 1933.
Läs mer om Kévork Zabounian
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea 10 & 16-upplaga kevork zabounian kévork zabounian litografier lösa blad serigrafier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:09
-
2138 Färglitografi
Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Segelbåt. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:21
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22
*
Kévork Zabounian
Kévork Zabounian, amenisk-svensk bildkonstnär född 1933.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Kévork Zabounian
nr 1170 9155
Kévork Zabounian
(f. 1933), Sverige
Serigrafier, 2 st, EA 10 & 16-upplaga, Lösa blad, bladets mått: 72x54 & 77x57
Kévork Zabounian, amenisk-svensk bildkonstnär född 1933.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 mars 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/3 20:50:42 | 1 | 100 kr |
17/3 16:37:23 | 2 | 350 kr |
18/3 21:23:53 | 3 | 800 kr |
18/3 21:51:19 | 2 | 900 kr |
19/3 17:47:44 | 3 | 1.200 kr |
19/3 17:50:08 | 2 | Vinnande bud |
19/3 17:50:37 | 2 | justering av budtak |
- Tema
19 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Kévork Zabounian
Kévork Zabounian, amenisk-svensk bildkonstnär född 1933.Läs mer om Kévork Zabounian
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea 10 & 16-upplaga kevork zabounian kévork zabounian litografier lösa blad serigrafier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:09 -
2138 Färglitografi
Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Segelbåt. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:21 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22